„Britų taryba nestabdys savo veiklos. Kultūriniai ir edukaciniai ryšiai yra svarbūs, nepaisant politinių pokyčių“ – tai sveikinimo žodį Socialinio verslo forume 2017 tardamas pabrėžė Britų Tarybos direktorius Lietuvoje Artūras Vasiliauskas.
Šio jau ketvirtąsyk vykstančio renginio tikslas buvo– aptarti, kaip privačios iniciatyvos bei pažangūs verslai gali bendradarbiauti su valstybinėmis institucijomis, kurdamos alternatyvias viešąsias ir socialines paslaugas. Šįmet Socialinio verslo forumas pritraukė daugiau 200 verslo ekspertų, praktikų, valdžios institucijų atstovų ir akademikų iš visos Lietuvos. Šių metų forumo tema buvo – socialinė partnerystė – santykis tarp bendruomenės, NVO, socialinio verslo ir valstybinių institucijų, kurios rėmuose buvo siekiama peržiūrėti paskutiniųjų 12 mėnesių progresą, identifikuoti galimybes ir numatomus barjerus socialinio verslo plėtrai Lietuvoje.
„Visų pirma, šis verslo modelis orientuotas ne tik į pelno siekimą – jis kartu sprendžia ir socialines problemas. Taigi, socialiniu verslu užsiima žmonės, kuriems rūpi visuomenės gerovė ar konkrečių problemų sprendimas. Dažniausiai tai – opiausios ir „nepopuliariausios“ visuomenės problemos, kurios aktualios visame pasaulyje, tačiau jas sunku išspręsti tiek valstybės, tiek verslo pastangomis. Mes dėsime visas pastangas, kad socialinio verslo įstatymas būtų parengtas ir patvirtintas artimiausiais metais“ – optimistiškai nuteikė LR Ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius.
Teigiamai apie socialinio verslo perspektyvas atsiliepė ir LR Žemės Ūkio ministras Bronius Markauskas: „Manau, kad turime suteikti žmonėms erdvės veikti – jie geriausiai gali pasakyti, ko vietos bendruomenei iš tikrųjų reikia. Socialinis verslas, nukreiptas į skurdo, socialinės atskirties mažinimą, sutelkia bendruomenes, taip pat yra nepamainomas įrankis kely didelių pokyčių link“.
Arūnas Survila Nacionalinės socialinės integracijos instituto programų vadovas pažymi, jog: „Socialinis verslas kiekvienais metais tampa vis populiaresnis, atsiranda vis daugiau naujų iniciatyvų ir motyvacijos dirbti šia linkme. Labai svarbu kartą metuose susitikti tiek valstybinėms institucijoms, tiek socialinio verslo iniciatyvoms tam, kad išryškėtų pagrindiniai darbai, kuriuos reikia nuveikti, jog laipsniškai gerėtų socialinio verslo aplinka Lietuvoje.“
Socialinio verslo svarbą akcentavo ir Andželika Rusteikienė, Investuotojų forumo komunikacijos ir strateginių projektų plėtros vadovė, Socifaction, Geri Norai LT partnerė: „Kasmetinis socialinio verslo forumas- tai lyg socialinį verslą Lietuvoje akseleruojantis variklis, bendram pokalbiui kasmet sutelkiantis esminius šios srities vedlius ir organizacijas, kuriančias bei formuojančias socialinio verslo aplinką“
Socialinio verslo forumą jau ketvirtą kartą organizavo LR Ūkio ministerija, Britų Taryba, organizacijos NVO Avilys ir Geri Norai LT. Šiais metais prie renginio taip pat prisideda LR Žemės Ūkio ir LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, programos „Leader“ ir žemdirbių metodikos centras, Lietuvos Savivaldybių asociacija, socialinio verslo akseleravimo programa SOCIFATION, Rise Vilnius bei Lietuvos kaimo tinklas.