Kaimo parlamento rezoliucija pasiekė ir Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją

Kaimo parlamento rezoliucija pasiekė ir Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją

Kaimo parlamento rezoliucija pasiekė ir Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją

  Pirmojo Lietuvos kaimo parlamento priimta rezoliucija pasiekė ir Socialinės  apsaugos ir darbo ministeriją. Susitikime su Socialinės apsaugos ir darbo  ministre dalyvavo Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos pirmininkė Guoda  Burokienė, Sūduvos VVG ir Kazlų Rūdos savivaldybės bendruomenių asociacijos  pirmininkė Reda Kneizevičienė ir Ukmergės mero pavaduotojas bei Taujėnų  miestelio bendruomenės pirmininkas Rolandas Janickas.

Susitikimo metu buvo pristatyta Kaimo parlamente iškelti pagrindiniai klausimai dėl savanorystės skatinimo. Parlamento dalyviai pasiūlė numatyti savanorių statusą užtikrinančias valstybines mokesčių lengvatas (pvz., atleisti nuo mokesčių išdirbus savanoriu ne mažiau 500 val. per metus ir pan.). Tokia patirtis taikoma Prancūzijoje kai savanoris moka sumažintą gyventojų pajamų mokestį. Daug dėmesio buvo skirta kaimo užimtumo didinimui bei socialinių paslaugų kaimo vietovėse plėtrai.   Beveik visos socialinių paslaugų įstaigos susitelkusios miestuose, nors dauguma asmenų, kuriems reikia pagalbos, gyvena kaime. Susitikime metu buvo pabrėžta, kad daugelyje Vyriausybės dokumentų pažymima socialinių paslaugų decentralizavimas, tačiau praktiškai tai sunkiai įgyvendinama. Nėra sukurtas atitinkamas mechanizmas, kaip NVO ir vietos valdžia turėtų bendradarbiauti organizuojant socialines paslaugas kaimo vietovėse. Buvo akcentuotas transporto ir kitų bendrųjų paslaugų poreikis. Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos atliktas tyrimas parodė, kad  kaime gyvenančiam  vienišam asmeniui labiausia trūksta pabendravimu, jam reikalinga pagalba buityje bei apsirūpinant maisto produktais. Susitikimo dalyviai kalbėjo, kad pasinaudojant LEADER priemonės galimybėmis daugelis kaimo bendruomenių 200-2013 metais susitvarkė patalpas, kurios anksčiau buvo apleistos ir nenaudojamas. Šiai dienai jos galėtų tapti neįgaliųjų, vaikų dienos centrų ar vyresnio amžiaus žmonių užimtumo centrais. Savivaldybės turėtų įvertinti galimybes perleisti didžiąją dalį savarankiškų funkcijų ne savivaldybės valdomiems juridiniams subjektams, o laipsniškai pereiti prie NVO teikiamų socialinių paslaugų. Susitikimo metu buvo išreikštas kaimo parlamento pasiūlymas viešųjų pirkimų įstatyme įtvirtinti nuostatą, kad perkant paslaugas iš nepelno siekiančių asmenų būtų taikomas pirmumas kaip iš socialinių įmonių.

Iš ministerijos pusės išgirdome, kad naujajame 2014-2020 metų laikotarpyje pagrindiniai struktūrinės paramos pajėgumai bus skirti naujų bendruomeninių paslaugų ir bendradarbiavimo tinklų kūrimui socialinių paslaugų srityje, užimtumo skatinimo ir jaunimo problemų sprendimu. Ministerija yra pasiryžusi aktyviai bendradarbiauti su Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga ir numatyti pilotines savivaldybes, kuriose bendradarbiaujant su vietos valdžia dalį paslaugų perduoti kaimo bendruomenėms. Tikime, kad tai neliks tik gražus pažadas.

Kadangi suprantame, kad Socialinės apsaugos ir darbo ministerija pagal savo funkcijas neįgyvendins visų mūsų prašymų, birželio mėnesį numatomas susitikimas su ministro pirmininko kabineto atstovais, Seimo Kaimo reikalų ir socialinių reikalų ir darbo komitetu.

Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos pirmininkės pavaduotoja   Reda Kneizevičienė

 

Kaimo parlamento rezoliucija pasiekė ir Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją

Kazliškių bendruomenės susirinkimas ir poezijos ir muzikos šventė „Pažadinkime sielą”

Kazliškių bendruomenės susirinkimas ir poezijos ir muzikos šventė

  Gegužės 25 d. Kazliškių kaimo bendruomenė pakvietė savo nedidelio kaimo  gyventojus į bendruomenės susirinkimą. Buvo apžvelgti įvykdyti projektai bei  aptartos gairės ateities projektams. Susirinkime dalyvavo Kazlų Rūdos mero  pavaduotoja Ramutė Vinikienė, Sūduvos VVG pirmininkė Reda Kneizevičienė.  Buvo trumpai apžvelgta strategijos įgyvendinimo rodikliai bei pristatyta  strategijso rengimo gairės 2014-2020 metams.   2013 metais pagal Žemės ūkio  ministerijos projektą bendruomenė įsigijo įgarsinimo įrangą ir įsipareigojo teikti  įgarsinimo ir apšvietimo paslaugą. Šis projektas buvo įgyvendinamas kartu su 2011 metai įkurtu Kazliškių jaunimo klubu „Largo“, kuris jau ne pirmus metus kasmet rugpjūčio mėnesį pakviečia dainuojamosios poezijos mylėtojus į „Bardų naktų“ festivalį.  Džiugu kad bendruomenė drauge su jaunimu inicijuoja ir kitokio žanro įvairius renginius. Prieš keletą metų šiame miškų apsuptam kaime jaunimas mokėsi lietuvių liaudies sutartinių ir įvairių liaudies dainų, o šį kartą drauge su Kazlų Rūdos Kultūros centru, Kazlų Rūdos literatų klubu „Girių versmė“ surengė poezijos ir muzikos šventę „Pažadinkime sielą“, kurioje dalyvavo poetai net iš Kazlų Rūdos, bet ir iš Marijampolės, Kalvarijos ir Vilkaviškio.  Renginyje buvo paminėta Teofilės Žemaitytės 100-osios gimimo metinės.

Miško apsuptyje skambėję posmai ir liaudiška muzika buvo puiki atgaiva visiems susirinkusiems. Tikime, kad ši originali bendruomenė dar ne kartą pakvies į gražų renginį tuos, kurie ieško ramybės ir sielai atgaivos.

Sūduvos VVG informacija

Kaimo parlamento rezoliucija pasiekė ir Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją

Antanavo mokykla džiaugiasi nauja sporto aikštele

Antanavo mokykla džiaugiasi nauja sporto aikštele

  Antanavo mokykla baigė įgyvendinti Sūduvos VVG strategijos I prioriteto  „Kaimo vietovių infrastruktūros gerinimas ir amatų plėtros skatinimas“ 1.1.  priemonę :Kaimo atnaujinimas ir plėtra“ projektą „Antanavo pagrindinės  mokyklos sporto aikštyno atnaujinimas ir plėtra“.   Bendra projekto vertė 211  182,79 Lt. Šio projekto metu buvo atnaujinta stadiono futbolo stadionas, įrengti  suoliukai, atnaujintas  bėgimo takas, atnaujinta šuolio į tolį aikštelė bei įrengta  krepšinio aikštelė. Projekto partneris buvo Kazlų Rūdos savivaldybė. Šventės  atidarymo iškilmės prasidėjo Šv Mišiomis Antanavo koplyčioje , kurias aukoja parapijos klebonas Algirdas Žukauskas. Po to šventė tęsėsi mokyklos stadione. Iškilmių pradžioje buvo pašventintas paminklas mokytojui, o po to visi draugiški pasuko naujos krepšinio aikštelės link. Čia įvyko draugiškos varžybos tarp Kazlų Rūdos savivaldybės ir Antanavo komandų. Nors varžybas laimėjo svečiai, tačiau gėlėmis ir Sūduvos VVG kepuraitėmis buvo apdovanoti visi varžybų dalyviai. Šventėje dalyvavo seimo narys Krašto apsaugos ministras Juozas Oleka, Kazlų Rūdos savivaldybės mero pavaduotoja Ramutė Vinikienė, Kazlų Rūdos savivaldybės administracijos Direktorius Valdas Kazlas bei Sūduvos VVG pirmininkė Reda Kneizevičienė, kuri su mero pavaduotoja Ramute Vinikiene simboliškai atidarė krepšinio aikštelę paleisdamos į dangų balionus. Dar ilgai mokyklos klegėjo vaikų balsai. Visi šventės svečiais, vaikų tėveliai buvo vaišiniame karšta sriuba, veikė amatų mugė. Tikime, kad tokių šiltų renginių bus daugiau, nes sąlygos sportuoti moksleiviams ir jų tėvams yra tinkamos.

Sūduvos VVG informacija

Kaimo parlamento rezoliucija pasiekė ir Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją

Dėl maisto produktų teikimo labiausiai skurstantiems asmenims

Dėl maisto produktų teikimo labiausiai skurstantiems asmenims

  Socialinės apsaugos ir darbo ministerija 2014 m. sausio 22 d.  yra paskirta  vadovaujančia institucija, atsakinga už Europos pagalbos labiausiai  skurstantiems asmenims fondo įgyvendinimą Lietuvoje. Lietuvos gyventojams  parama maisto produktais bus skiriama iš naujai įsteigto Europos pagalbos  labiausiai skurstantiems asmenims fondo. Fondo tikslas skatinti socialinę  sanglaudą Sąjungoje, padedant siekti strategijos „ Europa 2020“ tikslo sumažinti  žmonių, kuriems gresia skurdas ir / ar socialinė atskirtis, skaičių bent 20 mln.,  remiant nacionalines sistemas, pagal kurias, pasitelkus partnerių organizacijas teikiama nefinansinė pagalba labiausiai skurstantiems asmenims. Fondo tikslinė grupė – asmenys, kurių vidutinės mėnesinės pajamos neviršija Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintų valstybės remiamų pajamų (toliau – VRP) 1,5 dydžio per mėnesį (525 Lt.), su galimomis išimtimis. Lietuvai 2014–2020 m. laikotarpiui projektams įgyvendinti yra skiriama 264,34 mln. Lt.

Kazlų Rūdos savivaldybės administracijos skelbtą viešųjų pirkimų konkursą dėl šios paramos administravimo, sandėliavimo, transportavimo iki skirstymo paramos gavėjams vietos ir produktų išdalinimo paslaugos laimėjo Kazlų Rūdos savivaldybės bendruomenių asociacija, kuri bus šiais metais atsakinga už šių produktų dalinimą Kazlų Rūdos savivaldybėje. Gegužės 13 d. maisto produktai buvo pristatyta į mūsų savivaldybės dalinimo punktus. Norime informuoti, kad šį kartą maisto produktų krepšelį sudaro kvietiniai miltai, makaronai, trijų grūdų kruopos, žirniai, ryžiai, sausi pusryčiai, aliejus, mėsos konservai. Kazlų Rūdos savivialdybėje šią paramą gaus 2076 asmenys.

Dėl maisto produktų dalinimo nuo gegužės 14 d. galima kreiptis į atsakingus asmenis. Kazlų Rūdos mieste maisto produktai dalinami adresu Atgimimo g.10 ( Kazlų Rūdos senjorų klubo patalpose, žalias namas greta priešgaisrinės tarnybos pastato). Už šių produktų dalinimą Kazlų Rūdos miste yra atsakinga Danutė Čekauskienė (tel. 8 657 42251). Kaimo vietovėse už  maisto produktų dalinimą yra atsakingos kaimo bendruomenės. Informuojame atsakingų asmenų kontaktus, kurie dalina maisto produktus kaimo vietovėse:

Plutiškėse Aldona Kavaliauskienė (Tel. 8 634 66926),

Ąžuolų Būdoje Rita  Venskūnienė (Tel. 8 616 94691),

Gudeliuose Benita Šeškauskienė (Tel.8 613 44818),

Jūrės miestelyje Vitalija Raulynaitienė (Tel. 8 616 53092),

Kvietiškio kaime Lena Lelešienė (Tel.8 643 05111),

Bebruliškės kaime Rima Gruodienė (Tel.8 612 83220),

Višakio Rūdoje Loreta Matusevičienė (tel. 8 612 87052),

Jankuose Audronė Tamošaitienė (tel. 8 615 66458),

Bagotojoje Rasa Krašinskienė (tel. 8 618 46969),

Antanave Vilija Rugienienė (8 614 31840).

Maisto produktai bus dalinami iki gegužės 23 d. Produktai, kurie liks neišdalinti bus atiduoti savivaldybės vaikų dienos centrams.

Tie asmenys, kurie nespėjo pateikti prašymų gauti maisto produktus, gali kreiptis į seniūnijas pagal deklaruotą gyvenamąją vietą. Kreipiantis būtina pateikti pažymas apie gaunamas už tris paskutinius mėnesius iki kreipimosi mėnesio. Šeimoms gaunančioms socialinę pašalpą ar socialinę paramą mokiniams (nemokamą maitinimą mokiniai mokyklose) pažymų apie gaunamas pajamas pateikti nereikia.

Kazlų Rūdos savivaldybės bendruomenių asociacijos pirmininkė Reda Kneizevičienė

(Tel. 8 611 21453)

Kaimo parlamento rezoliucija pasiekė ir Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją

Antanave sporto aikštyno atidarymo šventė

Antanave sporto aikštyno atidarymo šventė

  Š.m. gegužės 16 dieną (penktadienį) Antanavo pagrindinės mokyklos  bendruomenė organizuoja  šventę „Mums visiems gera kartu“, skirtą Kazlų  Rūdos 270 metų jubiliejui paminėti. 

 10.15 val. visus kviečiame dalyvauti šventose Mišiose, kurios bus aukojamos už  Antanavo pagrindinės mokyklos bendruomenės šeimas.

 11.00 val. Antanavo pagrindinės mokyklos kieme prasidės šventė, kurios pradžioje – paminklo, skirto mokytojui, šventinimas bei sporto aikštyno atidarymas pagal Sūduvos VVG strategijos „Sūduvos krašto kaimo gyvenimo kokybės gerinimas“ I prioriteto „Kaimo vietovių infrastruktūros gerinimas ir amatų plėtros skatinimas“  1.1 priemonės „Kaimo atnaujinimas ir plėtra“ 1.1.1. veiklos srities „Viešosios infrastruktūros gerinimas“ projektą „Antanavo pagrindinės mokyklos sporto aikštyno atnaujinimas ir plėtra“ .
Mokyklos ir bendruomenės informacija
Kaimo parlamento rezoliucija pasiekė ir Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją

Baigtas paraiškų rinkimas pagal Sūduvos VVG strategijos priemonę „Kaimo turizmo veiklos skatinimas”

Baigtas paraiškų rinkimas pagal Sūduvos VVG strategijos priemonę „Kaimo turizmo veiklos skatinimas

  2014 m. gegužės 5 dieną baigtas VI vietos projektų rinkimas pagal Sūduvos VVG  strategijos I Prioriteto „Kaimo vietovių infrastruktūros gerinimas ir amatų  plėtros skatinimas“ priemonę „Kaimo turizmo veiklos skatinimas“. VI kvietimo  tikti vietos projektų paraiškas metu yra užregistruota 1 paraiška. Projektą  „Stovyklavietės Selemos kaime įkūrimas“ pateikė Aušra Belopetravičienė.  Projektas teiktas pagal veiklos sritį – Turistinių stovyklų kaimo vietovėse  įkūrimas ir plėtra (išskyrus miško vietoves). Paraiškoje numatytas bendrasis  projekto tikslas – gerinti gyvenimo kokybę ir didinti užimtumą kaime, plėtojant kaimo turizmą, kuris didina gyventojų užimtumą ir sukuria papildomų pajamų šaltinį kaimo gyventojams. Š. m. gegužės 6 dieną buvo atlikti projekto vertinimai ir projektas įvertintas tinkamas paramai gauti. Projekto  įgyvendinimo metu planuojama atlikti šiuos darbus:

Tvenkinio valymas ir kasimas. Šiuos darbus atlikti būtina siekiant sukurti gražią ir harmoningą stovyklavietės aplinką, padidinti ir išvalyti esamus vandens telkinius, kad stovyklautojai turėtų kur pailsėti, išsimaudyti, pasimėgauti vandens pramogomis.

Automobilių stovėjimo aikštelės ir betoninių trinkelių takų  įrengimas. Siekiant gerinti stovyklavimo infrastruktūrą planuojama įrengti automobilių stovėjimo aikštelę, taip sudaryti sąlygas atvykusiems poilsiautojams netoliese pasistatyti automobilį. Taip pat, gerinti aplinkos estetinį vaizdą bus įrengti takeliai prieiti prie WC, dušo, maitinimo patalpos, poilsio zonos.

Bendra vietos projekto vertė 91 440 Lt, prašoma paramos suma 50 000,00 Lt. Paramos intensyvumas 65 proc.

Projekto atrankos komiteto posėdis vyks gegužės 13 d. 16 val. Sūduvos VVG administracijos patalpose dresu- Daukanto g.19-409

Sūduvos VVG informacija

Skip to content