Bendruomenės mokėsi tvarkyti dokumentus

Bendruomenės mokėsi tvarkyti dokumentus

Bendruomenės mokėsi tvarkyti dokumentus

  Kovo 18 d. Sasnavos bendruomenės centre vyko seminaras  „Bendruomenių vidaus dokumentų rengimas, tvarkymas ir apskaita”. Šie  mokymai buvo vykdomi pagal Sūduvos VVG projektą „Sūduvos VVG  administracijos ir potencialių projektų pareiškėjų profesionalumo gebėjimų  ugdymas, aktyvumo skatinimas ir telkimas vietos plėtros strategijos  įgyvendinimui“. Seminarą vedė  Alvyda Kazakevičiūtė.

Bendruomenėms vykdančioms veiklą jau ne vienerius metus susikaupė iš ties daug dokumentų. Siekiant, kad dokumentacija būtų tvarkoma pagal galiojančius teisės aktus ir buvo surengti šie mokymai, kurių tikslas- pateikti informaciją apie Lietuvos Respublikos teisės aktus, reglamentuojančius bendruomenių (nevalstybinių organizacijų)  dokumentų valdymą, pristatyti Nevalstybinių organizacijų ir privačių juridinių asmenų dokumentų rengimo, tvarkymo ir apskaitos, Dokumentų rengimo taisyklių naujos redakcijos reikalavimus; aptarti pagrindines dokumentų valdymo procedūras.

Mokymai buvo labai reikalingi  ir naudingi. Bendruomenėms ne tik buvo pristatyti galiojantys teisės aktai, bet ir gavo daug naudingų patarimų kaip kasdieninėje veikloje tvarkyti bendruomenės dokumentaciją.

Sūduvos VVG informacija

Bendruomenės mokėsi tvarkyti dokumentus

Geros naujienos Ąžuolų Būdos, Jūrės miestelio ir Višakio Rūdos bendruomenėms

Geros naujienos Ąžuolų Būdos, Jūrės miestelio ir Višakio Rūdos bendruomenėms

  Kovo 14 d. pasiekė gera žinia Ąžuolų Būdos, Višakio Rūdos ir Jūrės miestelio  bendruomenes. Vadovaujantis Vaikų dienos centrų projektų vertinimo ir  atrankos konkurso organizavimo nuostatais  bei atsižvelgiant į Vaikų dienos  centrų projektų vertinimo ir atrankos komisijos siūlymus Socialinės apsaugos ir  darbo ministerijos kanclerės potvarkiu nuspręsta finansuoti Ąžuolų Būdos,  Višakio Rūdos ir Jūrės miestelio bendruomenių projektus vaikų dienos centro  veiklai.

Ąžuolų Būdos vaikų dienos centrui skirta 25 700,00 Lt., Višakio Rūdos bendruomenės VDC veiklai- 11 500,00 Lt. ir Jūrės miestelio VDC- 11 200,00 Lt. Tai yra jau ketvirta bendruomenė (Antanavo bendruomenė vaikų dienos centros veiklą vykdo nuo 2007 metų), kurios savarankiškai teikia projektus Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai. Tai rodo bendruomenių kompetenciją ir sugebėjimus ieškoti įvairių finansavimo galimybių bendruomenės veiklai.

Sveikiname šias bendruomenes ir linkime glaudaus bendradarbiavimo tarpusavyje sprendžiant kaimo socialines problemas ir ieškant geriausių sprendimų.

Sūduvos VVG informacija

Bendruomenės mokėsi tvarkyti dokumentus

Pasirašytas susitarimas su partneriais iš Slovakijos dėl tolimesnio bendradarbiavimo

Kovo 13 d. Sūduvos VVG lankėsi projekto „Regioninio turizmo plėtra panaudojant vietos išteklius Estijos Šiaurės Harju, Lietuvos Sūduvos, Lenkijos KOLD ir Slovakijos SPIŠ regionuose” partneriai iš Slovakijos. Susitikimo metu su Slovakijos SPIŠ medežere Katarina Krulova buvo pasirašyti dokumentai, kurie reikalingi partneriams iš Slovakijos vykdant projektą bei aptartas tolimesnis bendradarbiavimas naujame 2014-2020 metų finansiniame laikotarpyje. Kadangi kiekvienoje šalyje tarptautinių projektų yra skirtingi paraiškų pateikimo terminai ir reikalavimai, slovakų dalyvavimas projekte bus aktyvesnis šiais metais. Pernai metais Sūduvos VVG delegacija lankėsi Lenkijoje, Slovakijoje ir Estijoje. Šiemet liepos mėnesį sulauksime nemažos delagacijos iš Slovakijos, kurie domėsis Sūduvos VVG LEADER priemonės įgyvendintais projektais, pristatys savo rankdarbius bei liaudies muziką. Drauge numatoma surengti konferenciją, kurioje dalinsimės patirtimi LEADER priemonės pasiektais rezultatais.

Susitikimo metu aptartas tolemesnis bendradarbiaivmas su Slovakijos Tatrų regiono SPIŠ vietos veiklos grupe. Numatoma bendradarbiauti jaunimo užimtumo, kultūrinio tapatumo išsaugojimo ir turizmo plėtros srityse.

Sūduvos VVG informacija

Bendruomenės mokėsi tvarkyti dokumentus

Skelbiamas paraišku rinkimas priemonei „Kaimo turizmo veiklos skatinimas”

Skelbiamas paraišku rinkimas priemonei

  Sūduvos VVG įgyvendindama strategiją  „Sūduvos krašto kaimo gyventojų  gyvenimo kokybės gerinimas“  kviečia teikti paraiškas pagal I prioriteto „Kaimo  vietovių infrastruktūros gerinimas ir amatų plėtros skatinimas“  1.2.priemonę  „Kaimo turizmo veiklos skatinimas“. Bendra kvietimui teikti vietos  projektų paraiškas skiriama suma –  50 000,00 Lt. Vietos projektų paraiškų  renkamos nuo 2014 m. kovo mėn. 17  d., 9.00 val. iki kovo mėn. 31 mėn., 16.00  val.

 

Vietos projektų paraiškos priimamos adresu: S. Daukanto g. 19–409, 69430 Kazlų Rūdos sav.

Informacija teikiama telefonais: +370 697 40662, +370 697 40663, +370 697 40664.

Sūduvos VVG informacija

Bendruomenės mokėsi tvarkyti dokumentus

Aptartos terpteritorinio bendradarbiavimo projekto veiklos

Aptartos terpteritorinio bendradarbiavimo projekto veiklos

  Vasario 27 d. Puskelniuose įvyko tarpteritorinio projekto „Kazlų Rūdos ir  Marijampolės VVG kaimo plėtros veikėjų paslaugų tinklas siekiant darnios  plėtros Suvalkijos regione” darbo grupės posėdis. Susitikimo metu buvo  suformuota asociacijos „Sūdūvos kraštas” valdyba, išrinktas pirmininkas,  aptartos projekto veiklos.

Pagal asociacijos įstatus „Sūduvos krašto” valdymo organus sudaro:  vienasmenis valdymo organas- pirmininkas ir kolegialus valdymo organas- valdyba. Pirmininke išrinkta Sūduvos VVG pirmininkė Reda Kneizevičienė, o valdybos pirmininku- Marijampolės VVG koordinatorius Saulius Stanynas. Valdybos nariais tapo po 5 atstovus iš Marijampolės ir Sūduvos VVG teritorijos (Saulius Stanynas, Dalytė Kaušikienė, Žydrūnas Čekauskas, Kęstutis Miglinas, Lina Mineikienė, Renata Mažeikienė, Loreta Urbštienė, Rima Gruodienė, Virginijus Jonavičius, Romaldas Bliuvas).

Susitikimo metu aptartos viešinimo priemonės, kurios bus skirtos 52 bendruomenėms, t.y. marškinėliai, puodeliai, raktų pakabukai. Šios veišinimo priemonės bus pagamintos su projekto metu įsigyta sublimacine įranga. Taip pat apžvelgta Marijampolės ir Sūduvos VVG kaimo plėtros veikėjų duomenų bazė, jos struktūra. Pagal projekto veiklas numatyta 1 kartą ketvirtyje išleisti informacinį leidinį apie įvykdytus ir vykdomus Sūduvos ir Marijampolės VVG projektus bei viešinti kaimo bendruomenių renginius. Pirmasis leidinys numatoms išleisti iki šv. Velykų.

Projektas numatomas pabaigti liepos 1 d. Iki šio laiko numatoma įsigyti 8 vietų automobilį, Marijampolės ir Sūduvos VVG teritorijų Šešupės upės prieigose įrengti 29 turizmo ženklus su nuorodomis, 5 stendai su informacine dalimi bei įrengti 5 staliukus ir 10 suoliukų, surengti dvi viešinimo konferencijas pristatant projekto pasiektus rezultatus.

Tikime, kad įsigyta įranga bei įvykdytos projekto veiklos sudarys sąlygas plėtoti turistines  ir informavimo paslaugas Sūduvos krašte.

Sūduvos VVG informacija

Bendruomenės mokėsi tvarkyti dokumentus

Žiemos sezonas Antanave baigėsi kaimynų švente

Žiemos sezonas Antanave baigėsi kaimynų švente

  Paskutinį vasario penktadienį į Antanavo kultūros namus rinkosi Kaimynų  šventės dalyviai. Praėjusį penktadienį įvykusiame bendruomenės visuotiniame  susirinkime buvo nuspręsta palydėti žiemos sezoną surengiant Kaimynų  šventę. Į šventę sugužėjo svečiai ne tik iš mūsų benduomenės, bet ir iš aplinkinių  bendruomeninių organizacijų. Džiaugiamės kad sulaukėme kaimynų iš  Bebruliškės, Jūrės kaimo, Bagotosios, Višakio Rūdos ir Vilkaviškio rajono  Pilviškių ir Bebrininkų bendruomenių.

Šventės metu prisiekė ir parašu patvirtino savo įsipareigojimus naujieji bendruomenės valdybos nariai, kurie praeitą savaitę buvo išrinkti visuotinio susirinkimo metu: Artūras Urbonas, Birutė Biskienė, Milda Krepenskienė, Olga Biskienė, Raimundas Valuckas, Reda Kneizevičienė, Romas Liutkus, Vaidotas Trepėnaitis ir Vidas Bulota.

22 17

Priesaika laukė ir naujų gatvių ir kaimų seniūnų. Valdybos sprendimu buvo renkami 9 asmenys, kurie atstovaus visą seniūniją. Išrinkti gatvių ir kaimų seniūnai: Taikos-Sodų-Saulėtekio gatvių seniūne tapo Virginija Brazinskaitė, Mokyklos gatvės- Laimutė Auksakienė, Sūduvos gatvės- Dainius Večerskas, Bagotosios gatvės- Gražvydas Plečkaitis, Marijampolės Šešupės gatvės- Vilija Rugienienė, Užuoganų- Antanavo kaimų seniūne tapo Julija Dumblienė, Gaisrių kaimo- Irena Bartuškienė, Plioplių kaimo- Evelina Kinderienė, Miško kaimų seniūne liko Milda Aleksienė.

22 24

Šventės metu sulaukėme gražių žodžių iš savo kaimyninių bendruomeninių organizacijų.  Valdybos narė Olga Biskienė pasveikino tris bendruomenės narius, kurie šventė savo gimtadienius. Tai Vaidotą Trepėnaitį, Ireną Bartuškienę bei Dianą Padimanskaitę.

55 56

57 54

Šventės metu netrūko šokių, linksmų užduočių ir atrakcionų.

45 66

52 34

Dėkojame visiems, kurie padėjo organizuoti šį renginį: Antanavo kultūros namų vedėjui Romui Liutkui, Antanavo seniūnui Artūrui Urbonui, bendruomenės centro darbuotojoms: Nijolei Liutkuvienei, Vilijai Rugienienei, Virginijai Brazinskaitei, Dianai Padimanskaitei.

Daugiau Kaimynų šventės foto galima rasti- http://www.antanavas.lt/foto-albumai/nggallery/foto-albumai/kaimynu-svente/

Bendruomenė ruošiasi jau naujiems renginiams: Šv Jurgio šventei balandžio 23 d. ir pagrindiniam šių metų renginiui- liepos 12 d. senojo Antanavo dvaro parko atidarymo iškilmėms.

Bendruomenės informacija

Skip to content