Gerumo akcijos „Nuvežkime Kybartų globos namų vaikus į kino teatrą” padėka

Gerumo akcijos „Nuvežkime Kybartų globos namų vaikus į kino teatrą” padėka

Gerumo akcijos

  Dėkojame visiems geriems žmonėms, prisidėjusiems  prie šios gerumo akcijos.  Surinkome tikrai didelę sumą – 1,902 Lt. Todėl  Kybartų globos vaikai galės  pramogauti ne vieną kartą:

Gegužės 10 d. didesnieji  vaikai (45) Marijampolės kino teatre „Spindulys“ matė  animacinį filmą „Sniego karalienė“ 3D formatu (spec. seansas globos namams).    Visi buvo pavaišinti saldžių kukurūzų spragėsiais bei sultimis. Ypatingai  dėkojame Vilkaviškio Lions klubui už autobuso skyrimą ir pasirūpinimą vaikų nuvežimu. Mažesnieji  globotiniai – darželinukai (9) valdžios sprendimu buvo dar per maži važiuoti į Kino teatrą, todėl jiems suorganizavome susitikimą su Vilkaviškio muzikos mokyklos ir lopšelio – darželio „Buratinas“ muzikos mokytoja Raimonda Kurauskiene, kuri birželio 04 d. praves mažiesiems muzikinę programėlę su dainelėmis ir žaidimais. Didelis Jai AČIŪ už geranorišką prisidėjimą prie šios akcijos.

Gegužės 28 d. globotiniai važiuos į Druskininkų vandens parką! Argi ne puiku??? 🙂 Nuoširdžiausias AČIŪ visiems prisidėjusiems.

Taip pat dėkojame Ekologiškų prekių parduotuvės „Rasakila“ savininkei Nomedai už partnerystę ir pagalbą šioje akcijoje. Smagu, kad atsiliepė žmonės galintys kitaip padėti Kybartų globos vaikams: Mindaugas Vidugiris – mentorius pasisiūlė pravesti Kybartų globos namų paaugliams seminarą apie savęs pažinimą, tikras vertybes ir tikrus dalykus gyvenime, kurie keičia žmogaus esmę (gegužės 16 d), Vilniaus Antakalnio gimnazijos vaikų teatriukas atveš spektaklį pagal J.Ivanauskaitę „Kaip Marsis Žemėje laimės ieškojo“ ir daug visiems dovanų (gegužės), o vokalinė pop grupė iš Kauno „Ritė Bitė“ padovanos savo koncertuką Kybartų globotiniams.

Atsiliepė žmonės ne tik iš Lietuvos , bet ir iš Anglijos bei  Airijos. Dėkoju Airijos lietuvių folkloro ansambliui  Lietuviškas Dobilas  bei visiems lietuviams už jūrų marių prisidėjusiems prie šios gerumo akcijos.

Gera daryti gera DRAUGE! Dievo palaimos Jums visiems!

Aušra Augutė, Kardokų bendruomenė

Gerumo akcijos „Nuvežkime Kybartų globos namų vaikus į kino teatrą” padėka

Sekminės Tautkaičiuose

Sekminės Tautkaičiuose

  Gegužės 19 d. Tautkaičių klojimo teatras „Gegnė’ kviečia į Sekminių šventę.

Nuo 16 val. vyks mugė.

17 val. koncertuos Šiaulių raj. Kuršėnų kultūros centro liaudiškos muzikos  kapela „Salduva”, Marijampolės savivaldybės LUC Igliaukos tautinių šokių  kolektyvas „Tryptukas”, Baraginės laisvalaikio salės liaudiškos muzikos kapela  „Svaja”, Tautkaičių laisvalaikio salės liaudiškos muziko kapela „Sūduva”.

20 val. Gegužinė.

Gerumo akcijos „Nuvežkime Kybartų globos namų vaikus į kino teatrą” padėka

Kviečiame teikti paramos paraiškas pagal Paramos kaimo bendruomenių ir kaimo bendruomenių asociacijų veiklai teikimo taisykles

Kviečiame teikti paramos paraiškas pagal Paramos kaimo bendruomenių ir kaimo bendruomenių asociacijų veiklai teikimo taisykles

  Skelbiamas kvietimas teikti paramos paraiškas pagal Paramos kaimo  bendruomenių ir kaimo bendruomenių asociacijų veiklai teikimo taisykles,  patvirtintas Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2006 m. balandžio 20 d.  įsakymu Nr. 3D-160 (Žin. 2006, Nr. 48-1752) (nauja taisyklių redakcija  patvirtinta Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2013 m. gegužės 6 d.  įsakymu Nr. 3D-329).

Paramos paraiškos forma skelbiama Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos ir Programos ,,Leader“ ir žemdirbių mokymo metodikos centro interneto svetainėse (www.zum.lt arbawww.zmmc.lt).

Paraiškos priimamos Programos ,,Leader“ ir žemdirbių mokymo metodikos centre (Universiteto g. 8A, Akademija, LT-53341 Kauno r.) nuo 2013 m. gegužės 13 d. iki 2013 m. birželio 3 d. darbo laiku: pirmadienį–ketvirtadienį 8.00–17.00 val., penktadienį 8.00–15.45 val., pietų pertrauka 12.00–12.45 val.

Paraiška Programos ,,Leader“ ir žemdirbių mokymo metodikos centrui gali būti pateiktaasmeniškai pareiškėjo vadovo arba per pareiškėjo įgaliotą asmenį (turėti atitinkamus dokumentus). Taip pat gali būti atsiųsta per kurjerį arba paštu registruota pašto siunta. Kitais būdais (pvz., faksu arba elektroniniu paštu) arba kitais adresais pateiktos paraiškos nepriimamos.

Papildomą informaciją teikia: Žemės ūkio ministerijos Kaimo plėtros departamento Tautinio paveldo ir mokymo skyriaus vyriausiasis specialistas Sigitas Miškinis, tel. (8 5) 239 10 25, el. p.[email protected]; Programos ,,Leader“ ir žemdirbių mokymo metodikos centro direktoriaus pavaduotojas Alvydas Grigaliūnas, tel. (8 37) 39 77 16, el. p. [email protected].

Gerumo akcijos „Nuvežkime Kybartų globos namų vaikus į kino teatrą” padėka

Susitikimas su Lietuvos Respublikos Prezidente

Susitikimas su Lietuvos Respublikos Prezidente

   Balandžio 19 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė  Kaišiadorių rajone Kalvių bendruomenės namuose susitiko su miesto ir kaimo  bendruomenių atstovais. Bendruomenininkus atstovavo Lietuvos vietos  bendruomenių organizacijų sąjungos tarybos pirmininkas Arimantas  Račkauskas, Vilniaus bendruomenių asociacijos pirmininkas Edmundas  Jakubauskas, kauniečiai Ramūnas Navickas, Audronė Didžgalvienė, Vytautas  Šimkus, Panevėžio Rožyno bendruomenės pirmininkė Roma Šerplienė, Sūduvos   VVG pirmininkė Reda Kneizevičienė, Tauragės VVG vadovė Nijolė Tirevičienė, Kalvių ir Vilūnų bendruomenių lyderiai. Susitikime taip pat dalyvavo LR Prezidentūros, Lietuvos savivaldybių asociacijos, SADM’o ir žemės ūkio ministerijos atstovai, vietos vadovai. Užsimezgė nuoširdus ir produktyvus pokalbis apie vietos bendruomenių organizacijų ir savivaldos problemas. Susitikime buvo aptartos bendruomenių iniciatyvos, jų įtaka valstybės gyvenimui ir galimybės realiai įsitraukti į savivaldos reikalų tvarkymą. Augantis vietos bendruomenių organizacijų skaičius, pasak Prezidentės, akivaizdžiai rodo žmonių norą patiems aktyviai dalyvauti valstybės kūrime ir bendromis jėgomis ieškoti geriausių sprendimų savo krašto problemoms spręsti. Išsiskyrėme su Prezidente, sutarę kartu pateikti pasiūlymus savivaldos tobulinimui bei bendruomenių organizacijų veiklos skatinimui.

Įstatymo projektas yra pirmasis žingsnis reglamentuojant NVO statusą ir veiklą. Juo siekiama įtvirtinti, kokie juridiniai asmenys laikomi nevyriausybinėmis organizacijomis. Tai svarbu tiek plėtojant valstybės ir NVO bendradarbiavimą, tiek skiriant valstybės paramą. Siekiant įtraukti NVO į visuomenei aktualių problemų sprendimą ir išplėsti jų galimybes teikti viešąsias paslaugas, įtvirtinti NVO ir valstybės bei savivaldybių institucijų bendradarbiavimo principai, jų dalyvavimas sprendimų rengimo procese ir teisės gauti informaciją. Įstatymo projektu taip pat numatyta įsteigti kolegialią tarybą, kuri leis efektyviau vykdyti NVO politiką. Reglamentuojamas ir nevyriausybinių organizacijų duomenų bei dokumentų tvarkymas, kad Juridinių asmenų registras galėtų rinkti ir kaupti duomenis apie NVO. Įstatymas paspartins NVO plėtrą, prisidės prie savanorystės, asmeninės iniciatyvos bei atsakomybės stiprinimo ir užtikrins didesnį viešųjų paslaugų efektyvumą. Iki šiol Lietuva neturėjo vieno NVO įstatymo, aiškiai reglamentuojančio jų veiklą. Nesutvarkyta teisinė bazė yra vienas didžiausių trikdžių šio sektoriaus plėtrai. Šalyje šiuo metu veikia apie 10 000 nevyriausybinių organizacijų. Daugelis Europos Sąjungos valstybių per pastaruosius metus priėmė teisės aktus, kuriais siekiama stiprinti valstybės ir nevyriausybinio sektoriaus bendradarbiavimą.

Lietuvos NVO įstatymo projektą galima perskaityti čia: http://www3.lrs.lt/pls/inter3/dokpaieska.showdoc_l?p_id=447007&p_query=&p_tr2=2

Informacija parengta pagal www.kbca.lt ir www.president.lt

Gerumo akcijos „Nuvežkime Kybartų globos namų vaikus į kino teatrą” padėka

11 bendruomenių baigia anglų kalbos kursus

11 bendruomenių baigia anglų kalbos kursus

  Sūduvos VVG įgyvendindama projektą „Sūduvos VVG administracijos ir  potencialių projektų pareiškėjų profesionalumo gebėjimų ugdymas, aktyvumo  skatinimas ir telkimas vietos plėtros strategijos įgyvendinimui“ nuo kovo 13 d.  organizavo Anglų kalbos mokymus. Pradedančiųjų lygio mokymai  vyko Antanavo, Bagotosios, Sasnavos, Plutiškių, Jūrės kaimo, Jūrės miestelio,  Višakio Rūdos ir dvi grupės Jankų bendruomenėse. Pažengusiųjų grupės buvo  suformuotos Sasnavos ir Puskelnių bendruomenėse. Mokymai vyks du kartus  per savaitę po 3 akademines valandas. Vidutiniškai kiekvienoje grupėje mokėsi apie 17 bendruomenių narių. Pirmosios grupės jau baigė mokymus, t.y Jūrės miestelyje, Plutiškėse, Jankuose, Sasnavoje. Iki gegužės 21 d. anglų kalbos kursai bus baigti visose bendruomenėse.

Daugelio pageidavimu bus ieškoma galimybių šiuos kursus tęsti rudenį arba kitais metais.

Sūduvos VVG informacija

Gerumo akcijos „Nuvežkime Kybartų globos namų vaikus į kino teatrą” padėka

SU DVIRAČIU, KAD IR Į PASAULIO KRAŠTĄ….

SU DVIRAČIU, KAD IR Į PASAULIO KRAŠTĄ....

  Balandžio 28d. nepabūgę iš vakaro buvusio lietaus, žaibo ir griaustinio  susirinkome prie Gudelių kaimo bendruomenės salės(nors žygis buvo numatytas  27d., tačiau ne visi susirinkusieji turėjo skėčius, nes lijo, tad nusprendėme atidėti  sekančiai dienai).

Nors ir šiandien oras mūsų nelepino savo šiluma bei gamta savo žalumu, tačiau  visi susiruošėme į žygį. Kad būtume saugūs kelyje važiuodami dviračiais, visi  dalyviai gavo po ryškią dviratininkų liemenę ir išmynėme į žygį. Sustojome miške esančioje aikštelėje. Tačiau, kad ir kaip bebūtų gaila, ne visi mes esame „tvarkingi“, juk ne be reikalo yra sakoma „jei į švarią aplinką nori atvykti, tai tokią ir palik išvykdamas“, bet tai ne visiems galioja… Žygio dalyviai iš karto, be jokio raginimo, ėmėsi aplinkos švarinimo darbų ir po keleto minučių mes varžybas jau rengėme švarioje, gražioje miško aikštelėje (nesvarbu, kad gretimais stovėjo mūsų surinkta keletas maišų šiukšlių).

Prasidėjo visų dalyvių lauktos varžybos. Pirmiausiai varžėsi vaikai, jaunimas dviračių važiavimo su kliūtimis ruože. Jauniausias dalyvis Jogaila neturėjo nei šešių metukų, tačiau savo ryžtingumu, greitai mindamas savo dviratuko pėdalus neatsiliko nuo vyresniu.. Tarp suaugusiųjų tame pačiame ruože vyko atkakli kova, kurią nedideliu sekundžių skirtumu laimėjo Vytautas Petrukonis iš Gudelių. Po fizinio akyvumo reikalingos rungties, vyko mankšta smegenims. Susiskirstėme į dvi komandas, kurių kiekvieną gavo po testą su elementariais klausimais apie kelių eismo taisykles pėstiesiems, dviratininkams. „Miškinukų“ komanda nusprendė, kad tamsusis paros metas yra ne nuo saulėlydžio iki saulėtekio, o „tada kai tamsu“. „Gražuolių“ komanda nusprendė, kad vaikams gyvenamojoje zonoje važinėti galima tik nuo 14 metų, tad į ten kur atvyks šios komandos nariai, vaikams iki 14 metų reikėtų pasislėpti, cha, cha, cha. Komandų kapitonams buvo užduotis  „Kelio ženklai“, tačiau galėjo padėti ir komandos nariai, nors kartais jie ne padeda, o tik suklaidina.

Neliko nei vieno aktyvaus  renginio dalyvio, kuris neliko be dovanos. Visi dalyviai laukia sekančio renginio, kuriame galėtų išbandyti savo tiek fizines galimybes, tiek „pramankštinti savo smegenis“

Skubėjimas, greitis, intensyvus eismas skatina rūpintis vienas kito saugumu, renginio buvo akcentuojama kiekvieno eismo dalyvio atsakomybė už save ir kitus: priminta, kaip naudoti ir tvirtinti atšvaitą, kad jis būtų matomas iš visų pusių, kaip elgtis tamsiu paros metu ar esant blogam matomumui, aptartos dviratininkų, mopedų ir motociklų vairuotojų saugos priemonės. Visi dalyviai sutiko, kad svarbu būti atsargiam ir matomam kelyje, kad savo saugumu pirmiausia turime pasirūpinti patys. Išsiaiškinome, prisiminėme, jog minti dviračio pedalus ir jaustis visaverčiu eismo dalyviu gali ne jaunesni kaip 14 metų jaunuoliai arba nuo 12 metų, jeigu turi dviračio vairuotojo pažymėjimą. Iki 18 metų dviratininkas privalo dėvėti šalmą. Tamsiu paros metu dviratininkai ir pėstieji turi nešioti šviesą atspindinčią liemenę arba turi prie drabužių kitiems eismo dalyviams matomoje vietoje prisisegę šviesą atspindinčius elementus. Draudžiama riedučiais ir dviračiais važiuoti šaligatviais. Vaikams galima važinėtis tik uždarose teritorijose – kiemuose. Tarpe mūsų buvo Sigytas, kuris labai daug keliauja dviračiu, jis žino, kad dviračio priekyje reikia įsitaisyti žibintą, gale – atšvaitus. Kadangi buvo keletas dalyvių, kurie atvyko į miško aikštelę su automobiliams, jiem tai pat buvo priminta, kad „Saugos diržas – kaip dviratininkui šalmas, jį reikia užsisegti ne tada, kai priekyje išvysti policijos pareigūną ir nori bauda išvengti, tačiau paties saugumui“,

Šis renginys buvo  dar viena proga priminti visiems eismo dalyviams, kad kelyje mes esame ne vieni, kad savo saugumu turime rūpintis patys, o nuo to, kaip mes elgsimės kelyje priklauso  svarbiausia ką mes turime, –  tai gyvybė.

Labai džiaugiamės pavykusiu renginiu ir visi renginio dalyviai norime ištarti nuoširdų AČIŪ  Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungai  ir ypač  VĮ „Marijampolės regiono keliai“  Eismo saugumo specialistui Egidijui Lovkiui, už  mums suteiktas eismo saugumo priemones renginiui, taip pat dėkojame Marijampolės apskriies VPK Kazlų Rūdos PK VPS PB vadui Deividui Kygai už pagalbą rengiant viktorinai-konkursui klausimus eismo saugumo tema.  Ačiū Jiems.

 

Gudelių kaimo bendromenės pirmininkė Jurgita Juozaitytė

Skip to content