Lap 30, 2015 | Bendruomenių naujienos, Naujienos
Lapkričio 1 dieną Sūduvos VVG pradėjo įgyvendinti penkių šalių tarptautinį projektą „Šiuolaikinės technologijos kaip visuomenės informavimo ir tarpkultūrinio švietimo priemonė”. Šiame projekte dalyvauja net 5 šalys: Lenkija, Vokietija, Slovakija, Prancūzija ir Lietuva. Jo trukmė- 2 metai. Šio projekto tikslinė grupė- asmenys virš 50 metų. Kiekvienoje šalyje numatyta surengti bendravimo socialiniuose tinkluose, fotografijos ir anglų kalbos kursus. Kiekvienoje šalyje vyks projekto tikslinės grupės dalyvių susitikimai, diskusijos, parodos bei įvairūs renginiai.
Sūduvos VVG bendruomenes kviečiame deleguoti savo atstovą dalyvauti šiame projekte. Registracija vyksta iki gruodžio 1 dienos. 2015 metų gruodžio-2016 metų kovo mėn. vyks pirmieji mokymai, o balandžio mėnesį lauksime projekto dalyvių Lietuvoje dalyaujant Šv. Jurgio šventėje.
Lap 30, 2015 | Naujienos, Strategijos įgyvendinimas
SVEIKINAME RUTĄ KNEIZEVIČIŪTĘ, KURI TAPO FOTOKONKURSO „KAIME GERA GYVENTI” PAVASARIO POTEMĖS NUGALĖTOJA
Konkursą organizavo LR Žemės ūkio ministerija, Programos LEADER ir žemdirbių mokymo metodikos centras ir Lietuvos Kaimo tinklas. Konkursui buvo pateikta 140 darbų. Komisija, sudaryta iš organizatorių atstovų ir profesionalių dizainerių, išrinko nugalėtojus atskirose potemėse: pavasario, vasaros, rudens ir žiemos. Komisija vertino darbų meniškumą, kaip įvykdyta konkurso užduotis (dalyviai turėjo pateikti fotografijas, kuriose užfiksuotas su Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 m. programos įgyvendinimu susijęs objektas, produktas ar vaizdas), kaip perteikta tema „Kaime gyventi gera”. Taip pat atsižvelgė į konkurso nuostatų reikalavimą, kad konkursui pateiktos nuotraukos turi būti kokybiškos.
Nugalėtojai bus apdovanoti lapkričio 11 d. tarptautinės konferencijos „LEADER – nauja pradžia”, vyksiančios Raudondvario dvaro menų inkubatoriuje (Pilies takas 1, Raudondvaris, Kauno r.), metu. Nugalėtojų laukia savaitgalis dviem asmenims Druskininkuose su 2 naktų nakvyne, pusryčiais ir vakarienėmis, vandens pramogomis ir edukacine programa (sūrių gamybos edukacinė programa ir amatų centro lankymas).
Dar kartą sveikiname Antanavo jaunimo klubo „Draugai“ pirmininkę su puikiu įvertinimu ir tikime, kad ir toliau bus fiksuojami gražūs Antanavo vaizdai. Ši foto papuoš 2016 metų ŽMMC kalendorių
Bendruomenės informacija
Lap 30, 2015 | Naujienos, Strategijos įgyvendinimas
Sūduvos VVG Žemės ūkio ministerijos ir programos „Leader” ir žemdirbių mokymo metodikos centro konferencijoje buvo apdovanota II vieta nominacijoje UŽ INOVACIJŲ DIEGIMĄ. AČIŪ VISIEMS SŪDUVOS VVG NARIAMS UŽ BENDRĄ DARBĄ.
„Šiandien susirinkome, kad apžvelgtume, kas jau padaryta, ir numatytume, ką ruošiamės nuveikti, – LEADER apdovanojimų ceremoniją pradėjo žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė. – Ačiū, kad turime stiprias vietos veiklos grupes, kurios kaimo bendruomenėms yra lyg skėtis. Ačiū bendruomenėms už jų nuveiktus darbus gražinant kaimą, keliant regionų ekonominę vertę, skatinant gražias bendruomenines iniciatyvas”.
Pasak, Programos „Leader” ir žemdirbių mokymo metodikos centro direktorės Linos Gumbrevičienės, į kasmetinį renginį vietos veiklos grupės susirenka jau aštuntąjį kartą: „Tai svarbi diena – viena metuose, kada susitinkame aptarti rezultatų, padaryti išvadas ir nusibrėžti ateities gaires. Šį vakarą prieš rimtą darbą konferencijoje rytoj, pasidžiaukime tuo, ką pavyko sukurti”.
Įsteigtos nominacijos už jaunimo įtraukimą, atvirumą visuomenei, verslumo skatinimą, inovacijų diegimą, ir aktyvų bendradarbiavimą.
Lapkričio 12 dieną buvo konferencinė diena.
Informacija parengta pagal www.zmmc.lt informaciją.
Lap 29, 2015 | Bendruomenių naujienos, Naujienos
Spalio 22 dieną Sūduvos VVG atstovai dalyvavo Viečiūnų bendruomenės centre, Druskininkų sav. konferencijoje „Kaimo bendruomenių moterys versle“, kurį organizavo Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Savo patirtimi kuriant verslą dalinosi moterys iš Druskininkų, Kauno rajono, Kėdainių, Plungės, Kelmės. Iš Rokiškio savo patirtimi dalinosi projekto ”Amatų kalvės” vadovas. Renginyje dalyviai ne tik buvo pasyvūs stebėtojai, bet ir dalyvavo edukacinėse keramikos, žvakių liejimo, vėlimo, pynimo iš laikraščių užsiėmimuose. Dėkoju Višakio Rūdos klubui „Višakio vingis”, kuris pristatė savo dabus ir demonstravo arbatos terapiją. Prie mūsų stalelio buvo galima ne tik įsigyti gražių papuošalų, suvenyrų, bet ir kanapių arbatos. Buvo galimybė pabandyti iš arbatos sukurti piešinius. Malonu, kad mūsų krašto kūrybingos moterys parodė, kad net ir rūda gali virsti gražiu suvenyru, o natūralus augalas gali tapti nepakartojamu sveikinimo paveikslėliu. Džiaugiamės, kad mūsų moterys sulaukė ir Žemės ūkio ministerijos Kaimo plėtros departamento direktorės Vilmos Daugalienės dėmesio. Druskininkų VVG supažindino su savo projektais, aplankėme net šakočių muziejų, kuriame stovi Gineso rekordininkas šakotis. Vakare buvome pakviesti į linksmą vakaronę. Dėkojame dzūkams už vaišingumą ir svetingumą. Ačiū visai Sūduvos VVG komandai už dalyvavimą. Tikiu, kad įgyta patirtis bus naudinga. Sūduvos VVG informacija
Lap 29, 2015 | Naujienos, Strategijos įgyvendinimas
Spalio 21 dieną Antanavo bendruomenės centre vyko Žemės ūkio ministerijos LEADER programos ir žemdirbių metodikos centro organizuotas renginys „Bendruommeninų organizacijų galimybės teikti socialines paslaugas kaimo vietovėse”. Visus renginio dalyvius pasveikino Kazlų Rūdos savivaldybės administracijos direktorius Valdas Kazlas. Pranešimą „LEADER galimybės 2014-2020 metams” skaitė Žemės ūkio ministerijos kaimo plėtros departamento Alternatyvios veiklos specialistė Jolanta Vaičiūnienė. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bendruomenių reikalų skyriaus vedėjas Arūnas Kučikas pranešime „Galimybė teikti (socialines) paslaugas – sėkmingos NVO ir bendruomenių plėtros aspektas“ prisatė SADM finansavimo mechanizmus. Kazlų Rūdos savivaldybės socialinės paramos ir sveikatos priežiūrs skyriaus vedėja Judita Simonavičienė pasidalino mūsų savivaldybės patirtimi perduodant dalį socialinių paslaugų nevyriausybinėms organizacijoms. Sūduvos VVG pirmininkė pristatė Kazlų Rūdos kaimo bendruomenių patirtį teikiant socialines paslaugas vaikams, vienišiems ir neįgaliesiems. Sukaupta iš tiesų didelė patirtis, kuri prasidėjo nuo 2007 metų kai Antanavo bendruomenės centre pradėjo veikti vaikų dienos centras „Draugai”. Šiandien net keturiose bendruomenėse veikia savarankiški vaikų dienos centrai, septyniose bendruomenese vykdomas neįgaliųjų socialinės integracijos projektas, jau treti metai teikiamos bendrosios socialinės paslaugos vienišiems asmenims.
Malonu, kad mūsų patirtimi susidomėjo ir kitų rajonų savivaldybės atstovai, kolegos iš vietos veiklos grupių. Renginyje dalyvavo ne tik iš kaimyninių rajonų, bet atvyko iš visos Lietuvos regionų: Zarasų, Panevežio, Kupiškio, Lazdijų, Telšių, Panevežio ir kitų rajonų. Daug buvo klausimų ir diskusijų. Matome, kad idėja socialines paslaugas perduoti kaimo bendruomeninėms organizacijoms tampa realybe. NVO sektorius turi pasiruošti tai daryti, o vietos ir centrinė valdžia turi pasitikėti šiomis organizacijomis. Kaimo bendruomeninės organizacijos yra arčiausia žmonių, kuriems šios paslaugos reikalingos ir geriausia žino paslaugų poreikį. Paslaugų tinklas nėra išvystytas tolygiai ir kaimo žmonėms jos yra labai reikalingos.
Dėkoju visiems, kurie dalyvavo renginyje. Tikiu, kad tokių patirties pasidalinimo renginių bus ateityje ir daugiau. Jokių vadovėlių, rekomendacijų nėra, viskas daroma palengva remiantis tik savo patirtimi.
Reda Kneizevičienė
Sūduvos VVG pirmininkė
Lap 23, 2015 | Naujienos, Strategijos įgyvendinimas
Sūduvos VVG lapkričio 10 dieną savo visus narius pakvietė į visuotiniį narių susirinkimą, kurio darbotvarkėje buvo:
- Įstatų keitimas
- Einamieji klausimai
Sūduvos VVG pirmininkė susirinkusius informavo, kad atliekant Sūduvos VVG 2014-2020 metų finansinio laikotarpio strategiją vertinimą, Nacionalinė mokėjimo agentūra prašo pateikti įstatus, kuriuose būtų numatytas reikalavimas ne rečiau kaip kas 3 metus pakeisti mažiausiai 1/3 kolegialaus valdymo organo narių ir ne mažiau kaip po vieną iš kiekvieno – pilietinės visuomenės, verslo ir vietos valdžios – sektoriaus atstovą. Kadangi šios nuostatos įstatuose nėra, o be jos VVG neatitiks pareiškėjo tinkamumo vertinimo reikalavimų gauti 2014-2020 metų finansinio laikotarpio paramą. Pirmininkė pasiūlo atlikti ir daugiau įstatų pakeitimų. Susirinkime dalyvavę valdybos nariai vienbalsiai pritarė šiems įstatų pakeitimams: Atnaujinti įstatuose veiklos rūšis, pailginti organizacijos pirmininko ir valdybos kadenciją iki 3 metų bei 21.4. ir 31. punktus išdėstyti taip: „21.4. renka vietos veiklos grupės pirmininką trejų metų laikotarpiui;“; „31. Valdyba renkama trejų metų laikotarpiui.“ Įstatų VIII skyrių „VALDYBA“ papildyti šiuo nauju punktu: „Asociacijai dalyvaujant programose, numatytose Vietos plėtros strategijų, įgyvendinamų bendruomenių inicijuotos vietos plėtros būdų, atrankos taisyklėse, kurios patvirtintos Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2015 m. gegužės mėnesio 4 d. įsakymu Nr. 3D-343 „Dėl vietos plėtros strategijų įgyvendinamų inicijuotos vietos plėtros būdu, atrankos taisyklių patvirtinimo“ (toliau – Taisyklės) valdybos nariai privalo būti renkami vadovaujantis Taisyklių ir jų pakeitimuose ir papildymuose nustatyta tvarka bei sąlygomis, taip pat, valdybos nariai privalo atitikti Taisyklių ir jų pakeitimuose ir papildymuose nustatytas sąlygas.“. įstatuose pakeisti laikraščio kuriame skelbiami skelbimai pavadinimą į „Suvalkietis“ bei numatyti nuostatą, kad registruotu laišku išsiųstam pranešimui prilyginamas nario nurodytu elektroniniu paštu išsiųstas panešimas. Atitinkamai įstatų 27 ir 44 punktus išdėstyti taip: „27. Susirinkimas yra teisėtas, jei vietos veiklos grupės nariai apie jo vietą, laiką bei darbotvarkės projektą buvo informuoti ne vėliau kaip prieš savaitę pasirašytinai arba skelbimu laikraštyje „Suvalkietis“ ir jei susirinkime dalyvauja daugiau kaip ½ vietos veiklos grupės narių. Registruotu laišku išsiųstam pranešimui prilyginamas nario nurodytu elektroniniu paštu išsiųstas panešimas.“. „44. Vietos veiklos grupės pranešimai, kurie pagal įstatymus turi būti skelbiami viešai, spausdinami laikraštyje „Suvalkietis“.“.Numatyti įstatuose, kad VVG veiklą tikrina ne tik nepriklausomas auditorius bet ir revizinė komisija. Atitinkamai 51 išdėstyti taip: „51. Vietos veiklos grupės veiklą susirinkimui nutarus gali tikrinti nepriklausomas auditorius. Vietos veiklos grupės veiklą kontroliuoja revizinė komisija, renkama iš 3 VVG narių visuotiniame susirinkime trejų metų laikotarpiui. Pasibaigus finansiniams metams, ne vėliau kaip per 3 mėnesius revizijos komisija parengia ir pateikia visuotiniam narių susirinkimui VVG veiklos patikrinimo ataskaitą.”.
Aptariant einamuosiu klausimus VVG pirmininkė pasidalino II Europos kaimo parlamento kelionės metu lankytų projektų idėjomis (Austrijs, Čekijos, Vokietijos projektų pavyzdžiai), darbo grupėje aptartais klausimais bei pažymėjo, kad yra užmegzti kontaktai su Moldavijos ir Armėnijos atstovais. Pirmininkė taip pat priminė, jog lapkričio 1 dieną startavo ERASMUS+ projektas, kuriame dalyvaus Lenkijos, Prancūzijos, Vokietijos, Slovakijos ir Lietuvos atstovai. Susirinkimo metu Susirinkimo dalyviai vienbalsiai pritarė VVG kalėdinio renginio organizavimui, kurio metu bus galima aptarti ateities veiklos perspektyvas bei prisiminti 2007-2013 metų finansavimo laikotarpiu nuveikti darbai.
Sūdvos VVG informacija
