Paskutinaime IV šaukime surinkta 12 projektų

Paskutinaime IV šaukime surinkta 12 projektų

Paskutinaime IV šaukime surinkta 12 projektų

  Liepos 10 dieną baigėsi paskutinis IV vietos projektų rinkimas pagal Sūduvos  VVG strategijos I Prioriteto „Kaimo vietovių infrastruktūros gerinimas ir amatų  plėtros skatinimas” priemones „Kaimo atnaujinimas ir plėtra” ir „Kaimo turizmo  veiklos skatinimas”. Surinkta 6 projektai pagal priemonę „Kaimo atnaujinimas ir  plėtra” ( Jankų, Plutiškių, Jūrės miestelio ir Sasnavos, Jūrės kaimo ir Tautkaičių  bendruomenių) ir 2 projektai pagal priemonę „Kaimo turizmo veiklos  skatinimas” (Antano Deiviko ir Arvydo Ragausko). Tame pačiame kvietime buvo  renkamos paraiškos rezerviniam fondui pagal II Prioriteto „Kultūros tradicijų puoselėjimas ir bendruomeniškumo skatinimas” priemonę „Bendruomeniškumo ugdymas, dalijimasis gerąja veiklos patirtimi” ir ” Krašto tradicijų puoselėjimas”. Surinkta viso 4 projektai ( Kazlų Rūdos muzikos klubo, Kazlų Rūdos savivaldybės Kultūros centro, Kazlų Rūdos savivaldybės bendruomenių asociacijos ir Višakio Rūdos kaimo bendruomenės). Šiuo metu vyksta projektų vertinimas. Šiuo metu vyksta projektų vertinimas. Šiuo metu baigiamas administracinis vertinimas. Kadangi prašoma paramos suma yra daug didesnė nei turimos lėšos, bus atliekamas pirmumo vertinimas, o po to tinkamumo.Tikima, kad visas vertinimas bus baigas dar iki rugsėjo 1 d.

Sūduvos VVG informacija

Paskutinaime IV šaukime surinkta 12 projektų

Plutiškių bendruomenė baigė įgyvendinti projektą

Plutiškių bendruomenė baigė įgyvendinti projektą

  Plutiškių bendruomenė baigė įgyvendinti projektą „Plutiškių klebonijos pastato  remontas ir pritaikymas viešiesiems poreikiams“, finansuojamą iš Sūduvos VVG  vietos plėtros strategijos „Sūduvos krašto kaimo gyventojų gyvenimo kokybės  gerinimas“ I prioriteto „Kaimo vietovių infrastruktūros gerinimas ir amatų  plėtros skatinimas“ priemonę „Kaimo atnaujinimas ir plėtra“.

Naujai suremontuotų patalpų pašventinimas vyko sekmadienį, rugpjūčio 4 d.,  po Porciunkulės, Plutiškėse vadinamos Aniuoliškosios atlaidų. Iškilmingai grojant orkestrui Plutiškių parapijos klebonas kun. Ričardas Kmitas ir Garliavos parapijos klebonas kun. Gintaras Urbštas pašventinto naujai suremontuotas patalpas, gausus būrys plutiškiečių ir miestelio svečių apžiūrėjo atliktus darbus.

Projektas finansavimą gavo 2011m. pabaigoje, remonto darbai etapais buvo vykdomi iki 2013 m. gegužės mėn. Galutinai atlikus visus projekte numatytus darbus galima pasidžiaugti projekto rezultatais.  Pakeista pastato stogo danga priderinta prie bažnyčios. Atlikti pamatų ir nuogrindų tvarkymo darbai. Įrengtas labai erdvus ir estetiškas antrasis pastato aukštas, kuriame galima vykdyti įvairias veiklas.  Čia jau yra biliardo stalas, norime įrengti poilsio kampelį. Projekte numatyta įkurti čia ir mini krašto muziejų, eksponuojant mūsų krašto senuosius žemės ūkio, namų ūkio padargus, etnografinę medžiagą apie krašto žmones, foto nuotraukas.  Iš pirmojo aukšto į antrąjį veda patogūs laiptai, tad galima bus iš naujai įrengtos virtuvėlės atsinešus arbatos maloniai pasėdėti poilsio kampelyje, paklausyti muzikos, susipažinti su eksponuojama medžiaga.

Mažytė virtuvėlė pirmajame aukšte taip pat neatpažįstamai pasikeitė, šviesios sienos, puikios grindys, nauji baldai. Čia rinksis šeimininkės, ruoš kulinarinio paveldo gaminius, dalinsis patirtimi, bendraus. Virtuvėlė pasitarnaus ir bendruomenės narių asmeninių švenčių metu.

Jaukus, šviesus šalia virtuvės esantis koridorius. Susirinkimų salėje pastatytas  oro kondicionavimo įrenginys sudaro sąlygas naudotis sale ir karštą vasaros dieną ir žiemą, o jei truks šilumos – įsigijome naują dujinį šildytuvą.

Sąlygos įvairesnei bendruomenės veiklai tikrai pagerėjo, dabar generuojame idėjas ir kuriame naujus planus.

Plutiškių bendruomenės informacija.

Paskutinaime IV šaukime surinkta 12 projektų

Vėl nutekėjo Šaltinėlis dainų srove

Vėl nutekėjo Šaltinėlis dainų srove

     Liepos pačioje pabaigoje Višakio Rūdos kultūros namai kartu su bendruomene  Višakio Rūdos gyventojus ir svečius sukvietė į tradicinę vasaros šventę prie  Šaltinėlio. Visus susirinkusius į šventę pamalonino ne tik puikus oras, bet tikrai  įdomi ir nuotaikinga šventės programa. Skambant šventiniams ragų akordams  su visais pasisveikino šventės vedančioji Loreta Urbštienė, persikūnijusi į Saulę.  Vaidilų buvo įnešti ir  pagerbti: rugių pėdas, šventa naminė duona, kurią reikia  gerbti ir  saugoti, vanduo – gamtos versmė ir gyvybės atgimimas ir medus, kuris  suteikia sveikatos ir stiprybės. Rugių pėdas nukeliavo pas ūkininką, duona įteikta Kazlų Rūdos savivaldybės merui Vytautui Kanevičiui, vanduo – bendruomenės pirmininkei Loretai Matusevičienei, medus – Sūduvos VVG pirmininkei Redai Kneizevičienei. Visi šie žmonės nuoširdžiai pasveikino susirinkusius su švente, linkėjo puikaus derliaus, gerų darbų, gražių šventės akimirkų. Šventėje nebuvo pamirštos ir ką tik vardines paminėjusios Onos ir Onutės jos buvos sukviestos, apdovanotos gėlių vainikais ir smagiai pašokdintos. Lietuvos Respublikos Seimo nario,  Krašto apsaugos ministro, Juozo Olekos padėką ir taurę, aktyviausiam  bendruomenės nariui klebonui Vidmantui Striokui įteikė Seimo nario padėjėja Aušrytė Ramanauskienė. Deja, klebono šventėje nebuvo, tad apdovanojimą perduos bendruomenės pirmininkė, kai jis sugrįš iš piligriminės kelionės.

Nuo ryto šurmuliavusių sportinių varžybų dalyviai buvo apdovanoti atminimo dovanomis ir medaliais. Juos įteikė varžybų organizatorius Kazlų Rūdos savivaldybės sporto centro direktorius, Višakio Rūdos bendruomenės narys, Gintaras Arminas, Bendruomenės pirmininkė Loreta Matusevičienė, jaunimo atstovė aušra Kavaliauskaitė.

Jau tradiciškai vasaros šventės metu vyksta Višakio Rūdos gatvių prisistatymas, šias metais prisistatė Ąžuolo gatvė. Jie suvaidino seną ąžuolą, jo šaknis, giliai įlestas Višakio Rūdos žemėje, bei velniūkštį, kuris norėjo krėsti Ąžuolo gatvės gyventojams visokias eibes, bet buvo šauniausio šios gatvės medžiotojo Valdo „sumedžiotas“ ir patiektas kaip delikatesas pasivaišinti. Iš tikro tai medžiotojas Valdas visus vaišino bebro uodega ir surengė medžioklės trofėjų parodą. Greta medžioklės trofėjų buvo galima išbandyti rankos miklumą šaudant su lanku. Šią pramogą į šventę atsivežė Marijampolės klubas  „Ugninė strėlė“.

Buvo galima pasigrožėti ir įsigyti Violetos Liaudenskienės meno dirbinių, degustuoti Ritos Jaserskienės sūrius, įsigyti Danutės Ižganaitienės vaistažolių. Šauniausia bendruomenės gaspadinė Asta Balčiūnienė visus vaišino sriuba. O kas ištroško, galėjo atsigaivinti šalta gira.

Kazlų Rūdos savivaldybės mero pavaduotoja Ramutė Vinikienė už gražiai surengtą šventę padėkojo bendruomenės pirmininkei Loretai Matusevičienei ir Višakio Rūdos kultūros namų vadovei kultūrinei veiklai Marijai Klimavičienei.

Šventės programoje nuoširdžiai skambėjo Višakio Rūdos kultūros namų kapelos „Šaltinėlis“  (vadovė Paulina Bastienė) dainos ir melodijos. Smagiais šokiais visus kartu patrepsėti kvietė Būdos kultūros namų etnografinio ansamblio „Gandružis“ (vadovė Vida Bagdonienė)  šokėjai. Melodijų vingrybes demonstravo Patašinės muzikantai. Na, o jaunosios Plutiškių vidurinės mokyklos kolektyvo „Perla“ šokėjos visiems demonstravo šiuolaikinio šokio grožį.

Vyko  rankos lenkimo, bėgimo su slidėmis,  virvės traukimo varžybos. Daugiausiai dalyvių norėjo pasirungti virvės traukimo rungtyje. Tai buvo pačios aistringiausios, emocionaliausios ir linksmiausios varžybos.

Šventę gražiai užbaigė dainų atlikėjo Mindaugo Reškevičius koncertas ir diskoteka jaunimui.

Organizatoriai  už paramą nuoširdžiai dėkoja  visiems šventės rėmėjams.

 

Kultūros centro informacija

Šventės akimirkos:

Paskutinaime IV šaukime surinkta 12 projektų

Gavaltuvos kaimo bendruomenės ir jaunimas darbų sukūryje

Gavaltuvos kaimo bendruomenės ir jaunimas darbų sukūryje

  Gavaltuvos kaimo bendruomenėje nuo pat pavasario subruzdimas, kadangi  pradedami darbai vykdant Sūduvos VVG strategijos „Sūduvos krašto kaimo  gyventojų gyvenimo kokybės gerinimas” I prioriteto ,,Kaimo vietovių  infrastruktūros gerinimas ir amatų plėtros skatinimas‘‘ 1.1. priemonės ,,Kaimo  atnaujinimas ir plėtra‘‘ projektą „Multifunkcinės sporto aikštelės įrengimas  Gavaltuvos kaime“ bei II prioriteto „Kultūros trdicijų puoselėjimas ir  bendruomeniškumo skatinimas“ 2.1. priemonės „Bendruomeniškumo ugdymas,  dalijimasis gerąja veiklos patirtimi” projektą „Šešupės pakrantės pritaikymas gyventojų poreikiams“.

Vykdant šiuos projektus reikalinga atlikti daug savanoriško darbo valandų. Todėl bendruomenės taryba nerimavo ar sugebėsime vykdyti  du projektus dirbdami savanoriškus darbus. Tačiau Gavaltuvos kaimo gyventojai, o ypač jaunimas šį nerimą išsklaidė. Pirmiausia visi rinkomės  prie Šešupės ir tvarkėme pakrantę, rinkome potvynio prineštas įvairias šiukšles, traukėme iš vandens meldų  ir atplukdytų medžių liekanas, stiklus. Kadangi teritorija nemaža, tai darbo pakako ir vyresniems ir jaunesniems, tačiau visi dirbo nuotaikingai ir pririnko krūvas šiukšlių. Kadangi potvynis dar nebuvo pasibaigęs, todėl dar rinkomės po savaitės ir baigėme pradėtus darbus. Po darbo pamatėme kokia graži yra Šešupės pakrantė, kurioje įvykdę projekte numatytus darbus galėsime pramogauti ir pailsėti.

Po to kibome į darbą sporto aikštyne, kuris buvo visiškai apleistas. Todėl reikėjo visame perimetre išimti buvusio aikštyno ribų bortelius, kurie buvo susmegę į žemę. Susirinkęs būrys jaunimo ( vaikinų), atsinešę laužtuvus ištraukė  iš žemės bortelius ir nešė juos sandėliuoti. Teko rinktis į talką keletą dienų, kol darbai buvo užbaigti. Nors darbas buvo sunkus, tačiau jaunimas tryško energija ir gera nuotaika. Jie žinojo, kad įrengus sporto aikštelę būtent jie galės sportuoti.

Kadangi sporto aikštyne dirbo vyrai, todėl moterys nusprendė neatsilikti ir jos prie bendruomenės patalpų įruošė gėlyną, kuris džiugintų visus važiuojančius pro šalį.

Vasarą dirbti prie Šešupės tvarkant pakrantę vienas malonumas. Jaunimas sukalė medieną tilteliui į Šešupę ( tvenkinį), ruošiasi pastatyti ( sukalti) persirengimo kabinas, sunešti žvyrą į vandenį (pagerinant upės dugną, kad nesusižalotume). Jaunimas savo iniciatyva ir darbu įsirengė paplūdimio tinklinio aikštelę ir vakarais joje žaidžia.

Sporto aikštyne  vėl teko padirbėti. Buvo pjaunama žolė rengiamo sporto aikštyno prieigose, kadangi žolė buvo užaugusi gan aukšta, todėl darbas sunkus ir teko pakaitomis pjauti žolę bei greta augančius menkaverčius krūmus.  Moterys nuravėjo ir sutvarkė įruoštą gėlyną.

Ateityje vėl laukia nauji darbai, tačiau mūsų kaimo gyventojai, o ypač jaunimas pasiruošęs juos dirbti.

Bendruomenės pirmininkas                                                    Justinas Kailius

Paskutinaime IV šaukime surinkta 12 projektų

Lankėsi Širvintų rajono Družų kaimo bendruomenė

Lankėsi Širvintų rajono Družų kaimo bendruomenė

  Projekto tikslas– skatinti ir ugdyti bendruomenės jaunimo bendruomeniškumą  bei iniciatyvą, stiprinti partnerystę su kitomis bendruomenėmis, viešinti  bendruomenės veiklą.

Viena iš veiklų buvo numatytas mokomasis vizitas į Suvalkiją. Mokomojo vizito  tikslas: įgauti patirties jaunimo veiklos skatinimo srityje. Liepos 26 dieną į šį  vizitą  išvyko 40 Družų kaimo bendruomenės narių.

Mokomojo vizito metu apsilankyta Višakio Rūdos, Bagotosios, Antanavo, Višakio Rūdos, Tautkaičių, Sasnavos bendruomenėse. Susipažinta su šių bendruomenių veikla, vykdomais projektais.

Bendruomenės ir jaunimo klubo veiklą pristatė Bagotosios bendruomenės pirmininkas Audrius Raškauskas. Ši bendruomenė projektų pagalba įrengė futbolo aikštyną, bendruomenės namus.

Antanavo bendruomenės pirmininkė Reda Kneizevičienė pakvietė apžiūrėti restauruotos Antanavo dvaro bažnyčios, papasakojo apie vaikų dienos centro veiklą. Jaunimo atstovas apžvelgė  jaunimo veiklą ir pakvietė visus į jaunimo sukurtą labirintą. Visa veikla vykdoma projektų lėšomis.

Tautkaičių bendruomenė garsėja klojimo teatru. Bendruomenės pirmininkė Ona Miliauskienė pristatė bendruomenės veiklą, parodė išpuoselėtą aplinką ir įvairias sūpynes bei lipynes vaikams ir jaunimui. Ši bendruomenė taip pat restauravo patalpas, vykdydama projektą.

Sasnavos bendruomenėje išvydome restauruotus bendruomenės namus. Bendruomenės ir jaunimo veiklą pristatė pirmininkė Renata Mažeikienė.

Pakeliui aplankėme Višakio Rūdos bendruomene, jų stebuklingą šaltinėlį, Kazlų Rūdos miško muziejų, Sasnavos bažnyčią.

Mokomojo vizito metu mus lydėjo Sūdūvos vietos veiklos grupės pirmininkė Reda Kneizevičienė.

Trečioji veikla: bendruomenės veiklos viešinimui buvo  sukurta internetinė    svetainė, kuri patalpinta adresu: www.druzai.lt. Ši svetainė veiks dvejus metus ir viešins kaimo bendruomenės  bei Lietuvos kaimo tinklo veiklą.

Šio projekto metu Družų kaimo bendruomenės nariai įgijo naujos patirties bendruomenių ir jaunimo veiklos skatinimo srityje, užmezgė ryšius su kitomis bendruomenėmis ir gali savo veiklą viešinti internete.

Straipsnis parengtas pagal Družų kaimo bendruomenės informaciją- http://druzai.lt/#/?p=1895

Paskutinaime IV šaukime surinkta 12 projektų

Ąžuolų Būdos kaimo bendruomenė rengia multifunkcinę sporto aikštelę

Ąžuolų Būdos kaimo bendruomenė rengia multifunkcinę sporto aikštelę

  Ąžuolų Būdos kaimo bendruomenė pagal Sūduvos VVG strategijos „Sūduvos  krašto kaimo gyventojų gyvenimo kokybės gerinimas” I prioriteto ,,Kaimo  vietovių infrastruktūros gerinimas ir amatų plėtros skatinimas‘‘ priemonę  ,,Kaimo atnaujinimas ir plėtra‘‘ įgyvenina projektą „Multifunkcinės sporto  aikštelės įrengimas Ąžuolų Būdoje” (Nr. LEADER-12-SŪDUVA-03-  009). Projekto partneris – Kazlų Rūdos savivaldybės administracija. Projekto  įgyvendinimui skirta paramos suma 161992,83 lt.

Projekto tikslas: didinti Ąžuolų Būdos kaimo bendruomenės narių užimtumą, laisvalaikio įvairovę, skatinti gyventojų sportinę ir kultūrinę veiklas.

Įrengtas aikštynas bus ne tik puiki vieta jaunimui turiningai praleisti laisvalaikį bet ir prisidės prie universalaus daugiafunkcinio centro teritorijos ir kaimo estetinio vaizdo gerinimo.

Multifunkcinės sporto aikšteles projektavimo ir įrengimo darbus atlieka UAB „Raseinių statyba”

 

Bendruomenės pirmininkas Romaldas Bliuvas

Skip to content