Sūduvos VVG pristatė Sūduvos kraštą Slovakijoje

Sūduvos VVG pristatė Sūduvos kraštą Slovakijoje

Sūduvos VVG pristatė Sūduvos kraštą Slovakijoje

  Liepos 11 d. anskti ryte gerai nusiteikę Sūduvos VVG delagacijos nariai išvyko  pas partnerius į Slovakiją. Tai jau antrasis vizitas pagal Sūduvos VVG tarptautinį  projektą „Šiaurės Estijos Harju, Lietuvos Sūduvos, Lenkijos KOLD ir Slovakijos  Spiš regionų turizmo plėtra panaudojant vietos išteklius”, kuris finansuojamas  pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 metų programos priemonę  „Tarpteritorinis ir tarptautinis bendradarbiavimas”.

Atvykus į Slovakiją pirmos vakarienės metu visus partnerius nustebino visų šalių vėliavų  servietėlės ant stalų. Maža, bet maloni staigmena visiems pakeitė ilgos kelionės nuovargį. Vakarienės metu buvo įteiktos lietuviškos dovanos: suvalkietiška juoda duona, naminis pyragas ir šakotis. Dar pirmojo vakaro metu vyko visų parnterių darbinis susitikimas bei programos detalių aptarimas.

Liepos 12 d. buvo oficialus ELRO festivalio atidarymas, kuriame lankėsi net Slovakijos prezidentasIvanas Gašparovičius. Šiame festivalyje lietuvių rankdarbius pristatinėjo Kazlų Rūdos klubo „Kraitė” pirmininkė Danutė Naujokaitienė bei Bagotosios mezgėja Marija Turauskienė. Lietuviškus pynikus demonstravo menininkas Robertas Lukoševičius, molio dirbinius Virginijus Bespalovas. Sasnavos seniūniją atstovavo menininkės Aušrelė Andrejeva ir Asta Strašauskienė.

Festivalio metu buvo pristatinėjami įvairūs įvairių šalių amatai: nuo muzikos instrumentų iki kalvių dirbtuvių ir šieno rišėjų.

Antrąją dieną partneriai pasiūlė aplankyti savo turizmo maršrutus ir aptarti turizmo plėtros galimybes. Lankantis Tatrų kalnuose susitikome su observatorijos atstovais, kurie pademonstravo įrangą, su kuria stebimas saulės intensyvumas ir daromos oro prognozės. Tatrų kalnų papėdėje partneriai pristatė priešgaisrinį tvenkinį, kuris įrengtas iš ES projekto, nes kalnuose siautėjantys gaisrai bei kitos stichijos pridaro daug nusotolių. Kalnų turizmo regionui tai svarbus akcentas, nes turistus būtent vilioja kalnai bei įvairūs turizmo maršrutai.

Lankantis Kežemeroko miestelyje, kuriame vyko ELRO festivalis stebėjomės tvarkoma viso miestelio infrastruktūra, tvarkoma aplinka. Vienintelį kartą metuose šiam festialiui atvežti svečius atnaujinamas senasis traukinio maršrutas Pobrad – Kežmarok. Šiuo istoriniu traukiniu gali atvykti iš Pobrado svečiai aplankyti festivalį.

Festivalio metu ne tik buvo pristatomi Sūduvos krašto amatai, bet ir Sūduvos krašto muzika, kurią pristatė Kazlų Rūdos savivaldybės Višakio Rūdos kaimo kapela „Šaltinėlis”. Jų tranki muzika ir likusių kelionės dalyvių šokiai pakvietė visus šventės dalyvius pašokti lietuvių bendrame ratelyje ar pasisukti polkos sukūryje.

Sekmadienį teko mums didelė garbė ne tik drauge melstis su Maly Slavkov tikinčiaisias, iš kurių net 65proc sudaro čigonai, bet ir koncertuoti prieš Šv. Mišias.

Po pietų įvyko visų partnerių bendra vakaronė, kurios metu apsikeitėme suvenyrais bei vyko projekto darbinės grupė susitikimas aptariant kitas projekto veiklas. Suvenyrus nuo Kazlų Rūdos savivaldybės įteikė ir meras Vytautas Kanevičius, kuris pasidžiaugė keturių šalių bendru projektu bei galimybe pažinti kitų šalių kultūrą bei kurti bendrus projektus plėtojant turizmo paslaugas Estijoje, Lenkijoje, Lietuvoje ir Slovakijoje.Visiems vakaronėms dalyviams buvo išdalinta leidinys anglų kalba apie LEADER programą Lietuvoje ir jos pasiektus rezultatus.

Liepos 15 d. atsiveikinome su partneriais neilgam iki rugsėjo mėn. Esitijoje, kur lauks kiekvienos šalies kulinarinio paveldo pristatymas, konferencija” ir Esitijos LEADER projektų pristatymas. Iki tol vyks pasiruošiamieji darbai edukacinėms trasoms įrengti: daromi stendai su pasakų aprašymais, kiekviena šalis rengs žemėlapius šių trasų bei bus renkama medžiagą virtualiam turizmo gidui.

Tikime, kad tokie projektai stiprina bendruomeniškumą, patirties apsikeitimo galimybes bei sudaro sąlygas naujų idėjų ir projektų įgyvendinimui.

Sūduvos VVG informacija

 

 

 

Sūduvos VVG pristatė Sūduvos kraštą Slovakijoje

Kviečiame į koncertus atlaiduose

Kviečiame į koncertus atlaiduose

  Kazlų Rūdos muzikos klubas įgyvendina vietos projektą „Pučiamųjų muzika  atlaiduose. Dievui, Bažnyčiai, Bendruomenei“ ( Nr. LEADER-12- SŪDUVA-03-014) pagal Sūduvos VVG vietos plėtros strategiją „Sūduvos krašto  kaimo gyventojų gyvenimo kokybės gerinimas“ II prioriteto „Kultūros tradicijų  puoselėjimas ir bendruomeniškumo skatinimas“ priemonę „Krašto tradicijų  puoselėjimas“.

Įgyvendindamas projektą klubo pučiamųjų orkestras,  atlaidų metu, jau koncertavo Antanavo kaime (Jurginės), Nemiruose (Sekminės) ir Bagotosios kaime (Šv. Antano atlaidai).

Taip pat orkestras įsigijo 10 naujų pučiamųjų instrumentų kurie labai ženkliai sustiprino orkestro materialinę bazę, pagerino atliekamų kūrinių kokybę ir orkestro sceninį įvaizdį.

Iki projekto pabaigos klubas dar įsigis 2 naujus instrumentus bei koncertuos atlaiduose:

Rugpjūčio 4 d. Plutiškių k., Kazlų Rūdos savivaldybėje

Rugpjūčio 25 d. Višakio Rūdos k., Kazlų Rūdos savivaldybėje

Rugsėjo 15 d. Sasnavos k., Marijampolės savivaldybėje.

Kviečiame visus dalyvauti atlaiduose, o tuo pačiu išgirsti ir mus!

Sūduvos VVG pristatė Sūduvos kraštą Slovakijoje

Sūduvos VVG išvyksta į tarptautinį ELRO festivalį Slovakijoje

Sūduvos VVG išvyksta į tarptautinį ELRO festivalį Slovakijoje

  Sūduvos VVG įgyvendindama tarptautinį projektą „Šiaurės Estijos Harju,  Lietuvos Sūduvos, Lenkijos KOLD ir Slovakijos Spiš regionų turizmo plėtra  panaudojant vietos išteklius” liepos 11-15 dienomis išvyksta dalyvauti Slovakijos  tarptautiniame  ELRO festivalyje. Šio festivalio metu mūsų krašto amatininkai  pristatys amatus, koncertuos Višakio Rūdos kaimo kapela „Šaltinėlis”, o  bendruomenių atstovai dalyvaus bendroje diskusijoje su visų šalių (Estijos,  Lenkijos ir Slovakijos) partneriais apie regionų plėtrą. Tikime, kad ši kelionė  sudarys sąlygas užmegzti tarptautinius kontaktus tolimesniame bendradarbiavime.

Sūduvos VVG informacija

Sūduvos VVG pristatė Sūduvos kraštą Slovakijoje

Sūduvos VVG pristatė Sūduvos kraštą Lenkijoje

Sūduvos VVG pristatė Sūduvos kraštą Lenkijoje

  Birželio 21-24 dienomis Sūduvos VVG 40 žmonių delegacija lankėsi Lvuveke pas  projekto partnerius Lenkijos VVG KOLD. Šis susitikimas tai viena iš tarptautinio  projekto „Šiaurės Estijos Harju, Lietuvos Sūduvos, Lenkijos KOLD ir Slovakijos  Spiš regionų turizmo plėtra panaudojant vietos išteklius” sudedamųjų  dalių.  Šioje išvykoje buvo pristatyta Sūduvos krašto amatai, muzika ir VVG  veikla. Sūduvos VVG nariai dalyvavo atidarant tarptautinę edukacinę trasą,  paremtą liaudies pasakų motyvais, dalyvavo dviračių žygyje vienoje iš šios trasos  dalių, Tautkaičių liaudiškos muzikos kapela „Sūduva” surengė du koncertus Lvuveke ir Dušnikuose, amatininkai ir kiti menininkai dalyvavo lietuviškų darbų mugėje. Visi kelionės dalyviai aplankė Lenkijos LEADER programos įgyvendintus projektus: sporto aikštės lauko treniruoklius, bendruomenės centrą bei kepyklą.

Pirmąją vizito dieną iš pat ryto Lietuvos delegacijos nariai važiavo simbolinį dviračio žygį naujai įrengta turizmo trasa liaudies pasakų motyvais. Lvuveko parke simboliškai kiekvienas iš partnerių perkirpo,  Lenkijos pasakos apie pelę, išgelbėjusią miestą, atidarymo juostą. Mažieji miestelio gyventojai suvaidino šios pasakos inscenizaciją. Po to visų šalių delegacijos dalyvavo iškilmingoje eisenoje Lvuveko miesto gatvėmis, kiekvienas iš partnerių paleidome Šv. Jono vainiką miesto tvenkinyje.

Šventės metu koncertavo šeimininkų įvairūs kolektyvai, vyko savanoriškos gaisrinės tarnybos varžybos. Užsienio svečiai taip pat pristatė savo kolektyvus: Vokietija pristatė senjorų  chorą, Slovakija- etnografinį seserų tercetą, Estija- dainų ir šokių ansamblį, o Sūduva- Tautkaičių liaudiškos muzikos kapelą „Sūduva”.  Šauni lietuviška muzika ir palaikymo komanda visus išjudino šokiui ir drauge sukosi įvairių šalių atstovai.

Vakarienės metu tarp parnterių buvo apsikeista suvenyrais, pristatyta VVG veikla bei aptarta ateities bendradarbiavimo perspektyvos.

Sekančią dieną iš ryto aplankėme LEADER priemonės įgyvendintus projektus: sporto stadiono lauko treniruoklių aikštelę, kepyklėlę bei bendruomenės centrą. Prieš Šv. Mišias surengėme liturginės muzikos koncertą miesto bažnyčioje.

Po Šv Mišių visi delegacijos nariai dalyvavo eisenoje miesto gatvėmis iki parko, kur vyko Didžiosios Lenkijos regiono dainų ir šokių šventė. Čia ir vėl pasirodė ne tik viso regiono etnografiniai kolektyvai, liaudiškos muzikos kapelos, bet ir užsienio svečiai. Mūsų Lietuvos kolektyvas ir šiame koncerte buvo šiltai sutiktas klausytojų, o likusi Lietuvos delegacijos dalis išjudino ir vėl šventės dalyvius ne tik palaikyti plojimais mūsų muzikantus bet ir pasisukti bendrame ratelyje. Amatininkai  demonstravo savo rankdarbius.

Trečiąją dieną po pusryčių išvykome namo. Nors ir buvome pavargę, bet laimingi, kad galėjome pristatyti savo regiono kultūrą tarp Estijos, Vokietijos, Slovakijos ir Lenkijos regionų. Pertrauka bus labai trumpa, nes jau ruošiasi kita komanda vykti liepos 11-15 dienomis į Slovakiją, kur Sūduvos regioną pristatysime visos Europos amatų festivalyje ELRO.

Noriu padėkoti visiems, kurie dalyvavo kelionėje į Lenkiją ir savo dalimi prisidėjo prie Sūduvos krašto pristatymo. Nuoširdų ačiū tariu Tautkaičių liaudiškos muzikos kapelai, Kazlų Rūdos klubui „Kraitė”, molio meistrams Viriginijui Bespalovui, Rimantui Dukavičiui, tautodailininkui Robertui Lukoševičiui, kulinarinio paveldo šeimininkėms Onutei Olekienei, Donatai Matulevičienei bei visiems, kurie savo indėliuo prisidėjo prie mūsų krašto tradicijų pristatymo Lenkijoje.

Sūduvos VVG pirmininkė Reda Kneizevičienė

Sūduvos VVG pristatė Sūduvos kraštą Slovakijoje

Puskelnių kaimo bendruomenė įsigijo sportinio inventoriaus ir priemonių

Puskelnių kaimo bendruomenė įsigijo sportinio inventoriaus ir priemonių

  Puskelnių kaimo bendruomenė įgyvendina vietos projektą „Puskelnių kaimo  gyventojų bendruomeniškumo aktyvumo ugdymas” ( Nr. LEADER-12-SUDUVA-  03-001) pagal Sūduvos VVG vietos plėtros strategiją „Sūduvos krašto kaimo  gyventojų gyvenimo kokybės gerinimas“ II prioriteto „Kultūros trdicijų  puoselėjimas ir bendruomeniškumo skatinimas“ priemonę „Bendruomeniškumo  ugdymas, dalijimasis gerąja veiklos patirtimi”. Už gautas lėšas bendruomenė  įsigijo krepšinio lentas, lankus su tinkleliais bei krepšinio kamuolius. Padedant  kaimo jaunimui minėta įranga jau sumontuota, aikštelėje atnaujintos žymėjimo linijos.

Įsigijus tinklinio stovus, tinklą, kamuolius bendruomenės aktyvas rengia tinklinio akštelę.

Teniso stalas, raketės, tinklelis, kamuoliukai leis kaimo gyventojams sportuoti, bendrauti patalpose esant lauke blogam orui. Už sutaupytas lėšas planuojame nupirkti šaškes, šachmatus,traukimo virvę, badmintono žaidimo priemones.

Puskelnių kaimo bendruomenės informacija

Sūduvos VVG pristatė Sūduvos kraštą Slovakijoje

Baigti socialinių darbuotojų padėjėjų mokymai

Baigti socialinių darbuotojų padėjėjų mokymai

  Birželio 14 d. baigėsi Sūduvos VVG organizuoti socialinių darbuotojų padėjėjų,  lankomosios priežiūros specialistų mokymai, kuriuose dalyvavo 26 dalyves,  kurias delegavo Kazlų Rūdos ir Marijampolės savivaldybės Sasnavos seniūnijos  kaimo benduromenės. Mokymų tikslas – suteikti vietos veiklos grupės nariams  būtinų profesinių socialinio darbo žinių ir įgūdžių, reikalingų organizuojant ir  teikiant lankomosiosios priežiūros paslaugas vienišiems, sunkiai sergantiems ir  kitiems, pagalbos reikalingiems bendruomenės nariams. Mokymosi trukmė56  akademinės valandos (40 a.v. socialinio darbuotojo įvadiniai kursai ir 16 a.v. lankomosios priežiūros specialisto kvalifikaciniai kursai). Tikime, kad įgytas žinias mokymų dalyvės galės panaudoti teikiant socialines paslaugas savo bendruomenės nariams, kuriems ši paslauga yra reikalinga.

Dvi paskutinės mokymų dienos buvo skirtos praktinėms žinioms: kaip padėti žmogui, kuris guli ligos patale bei paskutinę dieną seminaro dalyvės gilinosi į teisės aktus reglamentuojančius pašalpų ir paslaugų gavimą.

Baigiamojoje seminaro dalyje dalyvavo Kazlų Rūdos savivaldybės mero pavaduotoja Ramutė Vinikienė, tarybos narė Vida Klimienė ir Sūduvos VVG pirmininkė Reda Kneizevičienė. Mero pavaduotoja džiaugėsi, kad kaimo bendruomenės turės kiekvienoje bendruomenėje po socialinio darbuotojo padėjėją ir galės teikti lankomosios priežiūros paslaugą. Tarybos narė Vida Klimienė taip pat kalbėjo, kad labai svarbu bendruomenėms matyti tą žmogų, kuriam reikalinga pagalba. Sūduvos VVG pirmininkė taip pat džiaugėsi, kad šie mokymai pasiteisino, nors ilgai teko įrodinėti Žemės ūkio ministerijai, kodėl jie svarbūs kaimo bendruomenėms siekiant gerinti socialinių paslaugų teikimą kaimo vietovėse, plečiant nestacionarias socialines paslaugas. Kaimo bendruomenės turėdamos savo patalpas turi pasirūpinti kaip jas išlaikyti, o vienas iš būdų yra paslaugų teikimas.

Tikime, kad įgytos žinios ir praktika susitprins kaimo bendruomenių kompetenciją socialinių paslaugų teikimo srityje ir sudarys sąlygas teikti paslaugas kuriant naujas darbo vietas kaimo vietovėse.

Sūduvos VVG informacija

Skip to content